Strugarko-grubościówka - jaką wybrać?

Strugarko-grubościówka – jaką wybrać?

Stosowane w polskich warsztatach i firmach produkcyjnych maszyny zazwyczaj różnią się nie tylko możliwościami, ale i standardem jakości, który wynika ze stosowanych norm produkcji. Jedną z często spotykanych maszyn jest strugarko-grubościówka przeznaczona do ogólnej obróbki twardego i miękkiego drewna w sposób mechaniczny, za pomocą odpowiednich noży skrawających.

3 strugarko-grubościówki – porównanie

Po ukazaniu się wpisu na forum Dom i Drewno, wzięliśmy pod lupę trzy maszyny rzekomo identyczne (pochodzenia azjatyckiego), ale firmowane przez trzech różnych producentów:

Pomimo na pozór podobnej konstrukcji, modele te nie są wcale identyczne, co udowadniamy poniżej. Po porównaniu specyfikacji każdego z nich, widać wyraźne różnice:

bernardo-adm-260-strugarko-grubosciowka

Strugarko-grubościówka BERNARDO ADM 260

  • Bernardo ADM 260 wyposażona jest w najmocniejszy i najwydajniejszy silnik (2,0/2,8 kW).
  • Bernardo ADM 260 posiada najstabilniejszy i najtrwalszy układ napędowy.
  • Strugarka Bernardo jest o 50 kg (ok. 30%) cięższa od modelu PROMA, co gwarantuje jej większą stabilność podczas pracy.
  • Bernardo ADM 260 jest znacznie wydajniejsza od PROMY jeśli chodzi o prędkość skrawania.
  • Bernardo ADM 260 jest najtańszą strugarko-grubościówką spośród porównywanych.

Jaka strugarko grubosciowka

Azjatyckie – nie zawsze znaczy gorsze

Panuje powszechnie przekonanie, że każdy produkt, który powstał we wschodniej Azji z pewnością nie prezentuje wysokiej jakości, jednak warto pamiętać, że z fabryk (i siły roboczej) w tym regionie świata korzystają największe światowe koncerny (np. Apple). Przeniesienie produkcji z Europy lub USA do Azji nie musi wcale oznaczać obniżenia norm produkcji – wręcz przeciwnie, w większości przypadków zostają one zachowane. Inaczej ucierpiałaby na tym renoma marki, a co za tym idzie – sprzedaż. Jakość w rzeczywistości nie zależy od metki typu „made in China”, ale renomy poszczególnej marki – im wyższa renoma, tym ściślej przestrzegane rygorystyczne normy produkcji. Tak jest w przypadku marki Bernardo, czego najlepszym dowodem jest doskonała jakość strugarko-grubościówki ADM 260 na tle konkurentów typu Holzmann czy Proma.

Przy wyborze maszyny, poza samą marką, warto też zwrócić uwagę na dostawcę. W przypadku Bernardo, bezpośrednim polskim importerem jest firma HAFEN, która nie tylko gwarantuje najatrakcyjniejsze ceny, bezpłatną dostawę na cały asortyment, ale również zapewnia obsługę posprzedażową na najwyższym poziomie (pełne wsparcie techniczne i aż 2-letnią gwarancję).

banner-468-strugarko-grubosciowki