Planowanie produkcji w małej firmie - jaki program wybrać?

Planowanie produkcji w małej firmie – jaki program wybrać?

Planowanie produkcji w małych firmach jest nie lada zadaniem. Produkcja to przecież kwintesencja działania firmy, która nie może szwankować. Jak skutecznie i łatwo kontrolować ten dział? Jakie narzędzia można wykorzystać, by produkcja działała sprawnie, przynosiła zyski i nie generowała strat? Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w poniższym tekście i przekonasz się, jak owocnie korzystać z najnowszych dostępnych rozwiązań.

Co podlega kontroli w dziale produkcji?

Dział wytwórczy w każdej małej firmie, składa się z wielu istotnych współgrających ze sobą elementów. Jedynie efektywna ich kontrola i zarządzanie, jest w stanie doprowadzić firmę do sukcesu i sprawić by dobrze prosperowała. Jakie to są elementy? Na proces zarządzania i planowania produkcji składa się między innymi terminowe zamawianie i przyjmowanie surowców, które mają zostać przetworzone. Ważne jest również polecenie przyjęcia odpowiedniej jego ilości i rodzaju. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest rozplanowanie poszczególnych etapów produkcji pomiędzy konkretnych pracowników lub ich zespoły. Nadanie czasu na wykonanie konkretnego zadania jest kluczowe, by dział produkcji nie spóźniał się, a tym samym nie doprowadzał do opóźnień kolejnych podzespołów. Konieczne jest również wyznaczenie czasu przerw i pracy, by nie dochodziło do chaosu i reorganizacji. Należy również na bieżąco śledzić zużycie surowców (ich nadmiar oraz braki), by móc dokonać właściwych zamówień.

Brzmi skomplikowanie? Tak, jeżeli nie używasz do planowania produkcji programu Prodio.

Sprawne planowanie produkcji nawet w małej firmie, wymaga pełnego zaangażowania przynajmniej 1 lub 2 osób. Prowadzenie szczegółowego zapisu danych w wersji papierowej jest kłopotliwe i zazwyczaj mało czytelne. Przekazywanie pracownikom poleceń na gwarnej hali produkcyjnej jest męczące i często rodzi wiele nieporozumień, a czas dostarczenia tych informacji jest różny dla poszczególnych podzespołów, co utrudnia komunikację. Zakładając, że produkcja to dział wyjątkowo ważny, należy zadbać, by proces jego zarządzania był jak najbardziej skuteczny, prosty i przejrzysty. Dla małych firm pojawiło się nowatorskie rozwiązanie, którym jest skorzystanie z usług polskiego programu Prodio.

Prodio- planowanie produkcji staje się przejrzyste i sprawne.

Dzięki korzystaniu z programu Prodio, wiele małych firm pozbyło się problemów chociażby z zalegającymi w magazynie materiałami, opóźnieniami związanymi z realizacją zamówień oraz ze złą komunikacją między pracownikami. Program Prodio  umożliwia zarówno przekazywanie informacji przez osobę zarządzającą do pracowników produkcji, jak i pozwala na uzyskanie odpowiedzi zwrotnej. Stwarza szansę na stworzenie planu produkcji zarówno długo jak i krótkoterminowego, który dostępny jest dla wszystkich pracowników na przeglądarce www. Pozwala również określić wydajność wszystkich zatrudnionych osób, dzięki zapisowi godzin rozpoczęcia jak i zakończenia pracy oraz zużytego w tym czasie materiału. Program pokazuje na jakim etapie jest produkcja. Za pomocą wprowadzanych regularnie danych, pozwala określić ogólną wydajność firmy, potrzebny średni czas na wykonanie konkretnego zlecenia, co pozwala wprowadzać pozytywne zmiany, które skutkują rozwojem zakładu. Bardzo atrakcyjne dla właścicieli małych firm i osób nią zarządzających, jest możliwość korzystania z programu Prodio w sposób mobilny, co pozwala na stałą kontrolę produkcji z dowolnego zakątka kraju i świata.

Program Prodio niezawodnie sprawdza się w planowaniu produkcji małych firm. Jego twórcy, szanując swoich klientów dają im możliwość 14 dni bezpłatnego korzystania z niego, by móc już w tak krótkim czasie dostrzec jego zalety i rozpocząć stałe użytkowanie.

Dowiedz się więcej jak usprawnić planowanie produkcji w swojej firmie: https://getprodio.com/pl/planowanie-produkcji/