Nowoczesne projekty odzieży roboczej

Nowoczesne projekty odzieży roboczej

Odzież robocza jest niezbędnym wyposażeniem pracowników budowlanych, monterów, czy pracowników innych branż technicznych, ale także lekarzy, pielęgniarek, kelnerów, lub pracowników hoteli. Ubiór zgodnie z Kodeksem Pracy zapewnia pracodawca i powinien być on dostosowany do specyfiki wykonywanej pracy. Odzież robocza, jaką znamy, od lat występuje na rynku w ograniczonym asortymencie. Jednak absolutnie nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie — może zaskoczyć wygodą i nowoczesną stylistyką.

Odzież robocza — czyli jaka?

Nadrzedną funkcją odzieży roboczej jest ochrona ciała przed niepożądanymi kontuzjami, stycznością z niekorzystnymi dla organizmu czynnikami, lub wyeliminowanie ryzyka zabrudzenia, czy też uszkodzenia prywatnej odzieży własnej.  Ubrania robocze to nie tylko stereotypowe spodnie ogrodniczki z szelkami, to również szereg innych części garderoby, o których mają pojęcie tylko projektanci, oraz osoby z nich korzystające. Do elementów odzieży roboczej zaliczamy:

 • spodnie i kombinezony
 • fartuchy
 • czepki i inne nakrycia głowy
 • kurtki, bluzy i koszulki
 • kaski
 • okulary ochronne
 • obuwie
 • rękawice
 • maska zabezpieczająca
 • nakolanniki i inne ochraniacze
 • nauszniki
 • czapki z daszkiem
 • grube skarpety

Wygoda i nowoczesny dizajn

Odzież robocza może być wykonana z różnych materiałów, ale przede wszystkim powinna zapewniać wygodę i pełne bezpieczeństwo użytkowania z uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań branżowych. Najczęściej możemy spotkać się z odzieżą roboczą wykonaną z bawełny, polaru, flaneli i stylonu.

Odzież robocza nie musi służyć jedynie do ochrony. Może spełniać także funkcję reprezentacyjną lub jedno i drugie jednocześnie. Doskonałym przykładem są pracownicy firm lotniczych, ubrani w stylowe i eleganckie uniformy z logo firmy. Należy wspomnieć, że odzież robocza może być doskonałym nośnikiem marketingowym. Oznacza to, że pracownik ubrany w odzież roboczą z nadrukiem logo firmy jest żywą, chodzącą reklamą. Ten chwyt marketingowy doskonale sprawdzi się zasadniczo w każdej branży od mechanika samochodowego i budowlańca, poprzez  przedstawiciela handlowego, na branżach usługowych i produkcyjnych kończąc. Zapamiętanie loga firmy przez klienta spowoduje, że skojarzy pozytywnie usługi, utrwali wizerunek i zareklamuje firmę znajomym. Nowoczesne projekty odzieży roboczej w chwytliwych kolorach z rzucającym się w oczy logo gwarantują przykucie wzroku i zwrócenie uwagi konsumentów i klientów. I o to właśnie chodzi — żeby zostać zauważonym.

Jak zdobyć nowoczesną odzież roboczą?

Projektanci i architekci odzieży roboczej są specjalistami w swoim fachu. Mają za zadanie stworzenie odzieży roboczej nie tylko bezpiecznej, ale także takiej, która będzie jednocześnie reklamą marki. Projektują elementy ubioru w taki sposób, alby nazwa firmy, czy też logo były widoczne, ale jednocześnie nienachalne. Dlatego tak ważna jest ścisła współpraca projektantów z właścicielem marki w zakresie wizerunku logo lub nazwy, jego wielkości i umiejscowieniu na odzieży, czy kolorystyce. Użyte materiały powinny być najwyższej jakości, aby zbyt szybko nie sprały się i nie wytarły. Dlatego warto skorzystać z usług fachowców, oferujących nowoczesne projekty odzieży roboczej. Firmy takie najłatwiej znaleźć w internecie, część z nich oferuje również sprzedaż w stacjonarnych placówkach. Zamówienie kompletu odzieży roboczej dla wszystkich pracowników jest korzystniejsze, gdyż można otrzymać lukratywną ofertę rabatową.